Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Skopec

6. 1. 2007

Skopec (Aries) (20.3. až 20.4.)

Tak jako jaro je začátkem života v přírodě, začátkem astrologického roku, Skopec je prvním znamením horoskopu. Země v naší zeměpisné šířce ještě pořádně nerozmrzla, avšak první nedočkavé výhonky už rozrážejí půdu a vystrkují hlavičky. Lidé vítají prosluněné dny provoněné jarem a první zpěváčky v oblacích. Jarní vítr je plný hnací mužné síly, nedá se popst. Ještě vnímáme zimu, ale místy je cítit i silný jarní ozón. Zahradníci v této době plánují co budou pěstovat a zakládají sadbu, ve kterou vkládají své naděje. Touží po dobré úrodě a doufají, že vše stihnou a zvládnou. Ale jarní počasí je nevyzpytatelné a nedá se naplánovat, kdy bude pršet a kdy bude svítit sluníčko. Beránek je domácím zvířátkem, které je ve své podstatě skromné, drží se svého stáda a svého území. Je to tvor na stravu i bydlení velmi skromný. Pokud jej pohladíme, ucítíme pod rukama příjemný dotyk jeho srsti. Sice je to klidné zvíře, avšak víme, že se musíme mít na pozoru. Co kdyby zapoměl, že jsme vedle něho a ohnal se svými rohy? Ovečky jsou všeobecně mírnější a poddanější.  A tak je to i se zrozencem z tohoto období. Jeho projev je sice úžasný, působí na nás klidným a pohodovým způsobem, dokáže být velmi příjemný, avšak ani on sám nedokáže předurčit, jaká bude jeho nálada za hodinku. Jeho jádro je plné energie, kterou sám nedokáže mít pod kontrolou, jím vysílaná energie nemá směr ani cíl. Na rozmyšlenou potřebuje více času a pak stačí jedno nadechnutí a je rozhodnutý. V ten daný okamžik zapomíná na okolí a jde hlava nehlava za svým cílem. A těžko chápe, že je mu v tom jeho náhlém rozhodnutí málokdo nápomocen. Je jako dubnové počasí. Občas se tváří nevinně a přitom má v sobě úžasnou sílu, která nás osvěží po vyčerpávající zimě. Ale pak najednou přijde mrak a všechny plány o dni plném pozitivního nasazení spláchne. Skopec je velmi tvrdohlavý a nerad se přizpůsobuje. Je velmi odvážný a iniciativní. Vždy a ve všem chce být první, chce se prosadit za každou cenu. Je to bojovník a je schopný se prát do konce svých sil.

 

(z mého deníku s hvězdičkou: upovídaný Beran nemá moc času na předehru. Jeho cílem není romantika, ale výkon. Zastavit ho  v rychlosti? To dokáže jenom šikovná diplomatka nebo šikovný diplomat. V zahýbání není tak silný jako Býk, víc toho naslibuje než-li uskuteční!)

 

 

 

Energie je Skopcem vysílaná bez cíle do prostoru s velkou hnací silou.

Jak na něho? Čerpejte z jeho pozitivní nálady, nechce se unášet jeho nápady. A nepřekážejte mu, když jde za něčím, o čem je přesvědčený. On se vrátí s pokorou sobě rovnou.  A pokud budete mít potřebu s ním v dobu, kdy nemá čas, něco důležitého probrat, zastavte ho. Třeba talířem něčeho dobrého. Hladového a nerudného Berana je lepší nejdříve nasytit a on pak začne vnímat a přemýšlet nad něčím jiným.  Osobně jsem to vyzkoušela a dokázala jsem vyloudit i úsměv!

Řekněme si to upřímně: pes, který štěká, nekouše. A když začne štěkat moc, tak ho nechte, ono ho to dlouho bavit nebude. Je lepší mu neodporovat.


Základním prvkem je oheň. Rychle vzplane a také rychle dokáže zhasnout a nebo ještě jinak: dokáže se rychle vyčerpat a pak je ze sebe nešťastný.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář