Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.Býk

7. 1. 2007

Býk (Taurus)
V období vlády znamení Býka už země roztála, aprílové počasí se pomalu stabilizuje a květy nabývají na své velikosti a kráse. Vzduch je prosycený vůněmi a příroda začíná dávat první barvy, které jsou z těch světlejších pastelových tónů.  Co Skopec započal, vymyslel, Býk dolaďuje a dodělává. Je praktičtější, skromější, konzervativnější a vysílaná energie má vždy směr a cíl. Napětí, které svou změnou jaro přineslo, pominulo, svět se dostává do stabilnějších kolejí a komunikace je mezi lidmi otevřenější. Býci jsou zmámi svým jemným smyslem pro humor a odpradávna jsou spojováni s plodností. Energie získává stabilitu, vyrovnanost, trvalost. V této době přípravné jarní práce na poli a v zahradách vrcholí, co jsme nestihli v době Berana, doháníme v Býkovi. Včely začínají vylétávat za první potravou. Oproti Skopci je Býk pomalejší, měkčí, chladnější a plodnější a hlavně vytrvalejší. Býk je zemité znamení, má rád vše, co život naplňuje příjemnými prožitky. Dokáže si svět dotvořit ke své potřebě, ke své radosti a ke svému užitku. Je praktický, cílevědomý a požitkářský. Luxus nevyhledává proto, aby se jím chlubil, ale proto, že život si tím činí příjemnější. Peníze jsou pro něho prostředkem pro komfort, oběživem. Má rád životní jistoty, majetek buduje pro tento pocit. Pokud je jakýmkoli způsobem materiálně ohrožen, ztrácí pocit citového bezpečí. O svou rodinu se dokáže postarat, není sobecký. Svůj erotický náboj neskrývá a dokáže si chvilku k tomu určenou náležitě vychutnat. Tak je to i s dobrým jídlem. S ničím se netají, i když svá tajemství si dokáží udržet. Býci bývají upřímní a přímí. Na zbytečné řeči nemají trpělivost. Obvykle jsou vyhledávanými společníky, nejsou zákeřní.

Obecně Býk moc neriskuje, bojí se ztrát. Nižší typ Býka je lenivější, lpící příliš na majetku a mohou se u něho projevovat sklony k sobeckosti.

( z mého deníčku s hvězdičkou: neznám věrného Býka! Oni jsou skutečnými představiteli svého spohlaví….. i ženy! Jsou vášniví, rádi se milují všude, kde se jen skýtá troška soukromí, za své city se nestydí. Nenadělají moc řečí a chvilka s Býkem za to stojí! Neradi se rozvádějí, přišli by o nashromážděný majetek a tím o jistoty,  radši zahýbají.)

Energie vysílaná Býkem má svůj směr, cíl, stabilitu, vyrovnanost a trvalost.

 Jak na něho? Čerpejte z jeho praktických kroků a nesnažte se mu vnucovat nějakou myšlenku. On má svou cestu vytýčenou a nenechá se jen tak někým ovlivnit. Pokud máte pocit nejistoty, Býk vám dokáže dobře poradit. Je přímý, jeho rady jsou obvykle jednoduché a bez intrik. Dokáže nabídnutou pomoc a  rozdíl od Berana uskutečnit. Býk, když si něco přeje, dokáže svým postojem nadchnout další lidi a tím je zpracovat pro svou věc. I zatvrzelého Býka odměkčí troška sexidetajlů, nadsázka a sklenka dobrého vína.

 

Základním prvkem je Země. Obvykle působí klidně a spokojeně. Když mají jakýkoli problém, řeší jej okamžitě. Vzkypí a jasně a stručně vyřeší, co je trápí. Na dlouhé a zbytečné řeči si nepotrpí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář