Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.Blíženci

9. 7. 2008

Blíženci (Gemini) ( od 21.5. do 21.6.)

Obrazek

Příroda je v plném rozpuku, jarní práce vrcholí. Vzduch je přesycený vůněmi, počasí přináší první bouřky, včely sbírají z květů pyl a dávají první med. Stromy jsou obalené květy, některé dávají první úrodu, vše je v pohybu. Počasí se stabilizuje a lidé mají napilno. Seče se první tráva, mláďata domácích zvířat začínají nabírat na síle a jsou v nejroztomilejším okamžiku. Počasí přináší první bouřky. Také Blíženci si z této doby přinesli nespoutanou touhu po svobodě, poznávat vše, co je možné obdivovat a o čem by mohli přemýšlet. Jejich myšlenky se rodí jedna za druhou a všechny chtějí uspokojit, o všem si chtějí popovídat. A při tom nevědí, co je to pravé, co je správné. V rozhodování proto jsou velmi pomalí. Ale v akcích velmi rychlí.  Blíženci bývají přirovnáváni ke květům a hravému jarnímu vánku, který roznáší jejich okvětní lístky sem a tam. Jsou jako včeličky, lítají z květu na květ, sbírají sladký nektar a neustávají, dokud nemají svou zásobu naplněnou. Je v nich jakási nestálost, ve své podstatě je v nich proto nerozhodnost a potřeba vše si vyzkoušet, jsou zvídaví, zvědavý, bystří……snaží se neustále, aby jim náhodou něco neuniklo, aby nepřišli o nějakou cennou zkušenost. A ve své rychlosti mají potřebu vše stihnout. A proto také nejsou schopni jít do důsledku. V jejich jednání i cítění je povrchnost,  ke svému životu potřebují velké množství  lidí, se kterými přicházejí další a další možnosti a nové informace. Se kterými uspokojují svou základní potřebu o všem si popovídat.

Období Blíženců sebou přináší první letní bouře a proto, pokud se setkáte s klidným Blížencem, nenechte se zmást, klame tělem. V jeho duši tiká nepokoj.Lehce se proto i nechá vyvézt z míry a jeho reakce bývají bouřlivé. Velká radost i velké rozčílení. Je to znamení extrémů.Tak jako je to v tomto období v přírodě. V této době bývá ještě občas po ránu nepříjemné chladno, ale v poledne stojí slunce dost vysoko a pokud je slunečno, jeho paprsky bývají  palčivé. Tak  se Blíženec staví k životu, tak vše  i vnímá a  takový má život se všemi prožitky. V jeho životě je jenom černá a bílá, palčivé slunce a krutá zima . Nic mezi tím. V balení jednoho Blížence dostanete dvě osobnosti: veselou a nepříjemnou. Jenom nikdy nedokážete předurčit, která ráno vstává a která ještě spí. Jeho chutě jsou velmi rozličné a vkus a styl života vytříbený. Mají velmi vyvinotou fantazii a cit pro vše krásné, co oči v rychlosti zaznamenají a jazyk rozpozná. Nemají čas a ani trpělivost zabývat se detajly a hloubkou. To není vidět!Mají velkou potřebu o všem povídat, rádi kritizují, rádi plánují, ale plány moc nerealizují. Své plány často a rádi mění.Blíženec je gurmán, vše si dokáže vychutnat a prožít naplno. Jsou velmi hraví, tak jako mláďata v tomto období, bývají obvykle přitažliví, mají pěknou kostru, oko druhého na Blíženci muži i ženě rádo spočine. Dokumentem je svatební foto dvou Blíženců. Hezcí lidé, že?

 

( z mého deníčku s hvězdičkou: tak jako je Býk v milostném životě ovládám svým mužstvím či ženstvím a jde si za svým cílem….. svou kořistí, tak je Blíženec gurmánem a musí si vyzkoušet vše, co se nabízí. Není otrokem svého pohlaví, je spíše zvědavý…… ale pes, který štěká, obvykle nekouše! Naslibuje vše, co se slíbit dá……..pusťte ho dál dobrovolně, on by vás stejně ukecal.)

 

 

Energie vysílaná Blížencem obohacuje třetí část vývojového cyklu o intelekt.

 

Návod k použití: Když dojde k emocionálnímu výbuchu, Blížence musíte nechat vymlátit svou energii do okolí. Nereagujte, neodpovídejte, jenom na něho tupě zírejte. Ono ho to za chvíli přejde, čertík se uklidní a za chvíli z něho budete mít mírného a tvárného beránka, se kterým si uděláte podle libosti, co budete potřebovat. Za dobrým slovem půjde na kraj světa.

 

Základním prvkem je vzduch. Blíženec problémy obvykle neřeší. Buď to zvládne hned a nebo rád řešení odkládá. Argument pro své konání má vždy velmi výstižný.

 

 

Něco nového:

Podívejte se na stránky ,,nabídka spolupráce". Je to pro všechny, kteří něco umějí. A nebo se podívejte na stránky: www.ceskeruce.estranky.cz. Dozvíte se ještě více.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář