Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masáže

2. 1. 2007

M a s á ž e

 

Tomuto oboru se plně věnuji od roku 2003 a protože jsem se vždy snažila využít všechny možné prvky pro zrychlení odstranění bolestí, postupně jsem se snažila načerpat nové informace novými kurzy či samovzděláním.

 

Využívám základy klasické regenerační, relaxační i sportovní masáže, shiatsu, anticelulitidové masáže, lymfodrenážní masáže celého těla i obličeje, dornovy metody. Masáž solí umím, ale nemohu ji dělat, protože nemám u masérny potřebnou sprchu. 

 

 

Dornova metoda je pro mne základem každé masáže, pokud klient/ka nežádá jenom o nějakou specifickou. 

V mé praxi bylo již spousta různých situací, lidé přicházejí s různými problémy a nejožehavější jsou ty, kdy přicházejí z nemocnice, že jim tam nepomohli. Vše je věcí lidského přístupu, člověka s titulem či bez. 

Pro mne to byla vždy výzva k dalšímu nastudování, jak na to, když lékaři nevidí, nebo nechtějí vidět.

 

Přišla ke mě paní, že je po operaci zdravého žlučníku a že bolesti, pro které začala navštěvovat lékaře, pořád neustaly a byly stejné.  Bolesti měla nad játry, přímo na žebru a dokonce ji to žebro občas otékalo. Byla to drobná štíhlá paní věkově kolem čtyřicítky a každá byť minimální anomálie těla byla jasně viditelná. Nejdříve mě napadlo, že obratel páteře související s bolavým žebrem musí být zákonitě vybočený. Sáhla jsem na to místo a citlivější byl. Svou prací jsem vytvořila kolem obratle, který by v páčený, volnější místo a paní se hodně ulevilo. Chůzí a prací se díky zemské přitažlivosti její problém během dne vrátil do původního bolavého stavu. Když jsem ji přesvědčila, že to nemohl být nemocný žlučník, ale vpáčený a dokonce při mém soustředění jsem ve ve vizi jsem viděla, že je obratel částečně prasklý, se paní rozhodla vrátit zpátky do nemocnice, aby ji pomohli lékaři. Za dva týdny mi celá vyděšená volala, že jí chtějí zase operativně otevřít, protože na rentgenu žádný vpáčený obratel vidět není. Volala jsem svému kamarádovi, který je dnes už na postu primáře v nemocnici a mou schopnost zná. Říkám mu, jak je možné, že já to vidím a oni ne?  Odpověď zněla: představ si vysokoškolsky vzdělaného strejdu, který denně vidí dvacet čmouhatých obrázků, které pak popisuje a když něco přehlédne a v popisu to nezohlední,  další lékaři nemají z čeho vycházet. A co radíš? mu povídám. Pošli ji k neurologovi, ten si poradí. Huráááá!!! Povedlo se! Další kamarád lékař specialista v oboru neurologie,  ke kterému jsem paní poslala, našel vše ve své pečlivé diagnostice a pan doktor konečně nastolil správnou léčbu. Ale to by už byl další příběh. Paní mi volala, že jí pan doktor říkal, že ten vpáčený obratel je prasklý dokonce od narození a další operaci už podstoupit nemusela.  

 

 

 

 

 

 

 

rekondiční

 

sportovní

regenerační

 

nadstandardní regenerační

medová

lymfodrenážní

anticelulitidové

hubnoucí terapie

masáže meridiánů

 

 

 

Rekondiční, regenerační, sportovní a nadstandardní masáže začínám reflexní terapií chodidel, kterými aktivuji energetické dráhy celého těla a tím dochází k okamžitému uvolnění. Vyhledám si bolestivá místa, akupresurou je uvolním a  po té se věnuji masáži ostatních částí těla.

 

Sportovní masáž je vedena rychlejšími tahy a větším tlakem, regenerační masáž spíše pomalejšími příjemnějšími tahy a spíše lehce po povrchu.

 

Aromaterapeutická masáž využívá silných účinků jednotlivých éterických olejíčků či směsí. Tyto se určují podle potřeby klienta či klientky.

 

Ceny:

 

masáž zad      170,- Kč

 

masáž krční páteře       170,- Kč

 

masáž nohou :  170,-Kč

 

masáž rukou : 100,- Kč

 

masáž celého těla : 600,- Kč

 

Nadstandardní regenerační masáž se liší pouze užitím dražších značkových olejů, které jsou připraveny speciálně na tyto účely.

 

Cena: masáž celého těla  700,- Kč

 

Shiatsu

Jedná se o japonskou harmonizující masáž jednotlivých akupresurních bodů celého těla. Cílem je  navodit energetickou rovnováhu v těle a celkově zlepšit zdravotní stav člověka. Je to tisíce let stará metoda založená na tradiční filozofii japonských mistrů.

 

Cena:  700,-Kč

 

 

 

 

 

anticelulitidové / lymfodrenážní

 

Podpoří tok lymfy a tím i zrychlí metabolický proces, zrychlí odvod zplodin do centrálního cévního řečiště, u anticelulitidové masáže se zaměřuji na kritická místa.

 

Cena:

 

 anticelulitidová masáž       300,-Kč

 

lymfodrenážní masáž celého těla   650,-Kč

 

 

 

Marinomasáže

Masáže celého těla oleji a solí z Mrvého moře, jantarové soli a solemi s minerálními oleji. Podporuje detoxikaci organizmu. Povrch celého těla přijímá velmi pozitivní vlivy solí vč.energie. Sůl na sebe váže negativní látky, přebytečnou vodu, prokrví masírované partie, harmonizuje tělo a velmi pozitivně působí na psychiku. Bělí zbarvená místa od různých barvících látek, potravin a také pomáhá odstranit stařecké skvrny. Napíná kůži, doslova ji omlazuje a navíc minerální látky a stopové prvky obsažené v nejkvalitnějších druzích soli obohatí organizmus. Směs prvotřídních rostlinných olejů za studena lisovaných dokonale promastí stárnoucí či unavenou kůži, zvláště na rukách, které jsou nejfrekventovanějším a nejméně ošetřovaným místem na těle a speciální kompozice aromatických olejíčků znásobuje blahodárný pocit.

 

 

 

Cena:

 

Masáž celého těla  350,-Kč

 

 

 

 

 

 

Medová masáž odstraňuje usazeniny, které tělo nahromadilo ve svých tkáních. Navíc tělo vstřebává přebytečný med a tím se posiluje o velmi hodnotné látky. Jedná se o tisíce let starou ruskou metodu, která svými účinky přesahuje veškerá očekávání.

 

Cena:

 

1 hodina masáže      600,- Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář